Dziś chcielibyśmy Wam przedstawić nowości w dziecięcej biblioteczce, które pojawiły się u nas wiosną. A że wiosna była w tym roku specyficzna i sporą jej część trzeba było spędzić w domu, to i nowości jest całkiem sporo.
„Pucio mówi dzień dobry” to kolejna część lubianej przez dzieci serii o przygodach Pucia, autorstwa Marty Galewskiej-Kustra. Ta z mała książeczka opowiada strona po stronie jak wygląda poranek w domu Pucia i Misi i jakie czynności dzieci wykonują po obudzeniu się.
Nie było by w tym nic odkrywczego gdyby nie fakt wprowadzenia świetnej interakcji z Małym Czytelnikiem. Wśród czynności jakie dziecko wykonuje razem z Puciem i Misią jest m.in. ubieranie, mycie zębów oraz wiele innych codziennych czynności. Emi tę książkę uwielbia i z niezwykłą precyzją pomaga rozpocząć dzień swoim ulubionym książkowym bohaterom.
Nas osobiście książeczka bardzo pozytywnie zaskoczyła. Dla nas Pucio był zawsze świetny ale „Pucio mówi –Dzień dobry” jest po prostu rewelacyjny, mimo swoich mikro rozmiarów, a dzieciaki tę książkę kochają.
Format książki jest dokładnie taki sam jak bliźniaczy tytuł opisany wyżej. Tym razem fabuła oparta jest na dialogu Pucia z tatą. Chłopiec nie może zasnąć. Tata opowiada mu, jak minął dzień i co robią w nocy mieszkańcy okolicy – drzewa, wiewiórki, sprzedawca lodów, czy ich auto.
Książeczka dedykowana jest raczej do czytania przed snem. Nie ma tutaj takiej interakcji jak w „Pucio mówi dzień dobry”, poza jedną – zgaszeniem światła na dobranoc. Przypuszczalnie autorka nie chciała zachęcać dziecka do „zabawy”, a książka ma za zadanie wyciszyć nasze pociechy przed zaśnięciem. Niewątpliwie bardzo dobry tytuł, który powinien znaleźć się na półkach sympatyków Pucia.
Książka, a dokładniej komiks autorstwa Mairghread Sott oraz Jacob’a Chabat, to świetny tytuł dla miłośników techniki, robotów oraz innych wynalazków ze świata nauki. Na ponad 100 stronach komiksowej opowieści dowiadujemy się wiele interesujących faktów z tematyki robotyki. Poznajemy budowę robotów oraz dronów oraz ich zastosowania na przełomie ostatnich kilkudziesięciu lat. Na końcu książki opisane są maszyny które miały największy wpływ na rozwój robotyki na świecie. Ten pięknie wydany komiks powinien znaleźć się na półce każdego młodego konstruktora.
Autorki książki Anna Salamon oraz Alicja Krzanik w bardzo oryginalny sposób wprowadzają do świata literek, a co za tym idzie również czytania. Alfabet jest tutaj dosłownie wydziergany z kolorowej włóczki, a każda litera jest przedstawiona w sposób łatwo przyswajalny dzieciom. Oprócz samych literek, co kilka stron trafimy na humorystyczne wierszyki ułożone z poznanych już wcześniej liter. Duży format i twarde sztywne strony ułatwią czytanie z mniejszymi dziećmi, a kolorowe dziergane literki na pewno zachęcą do sięgnięcia po ten tytuł każde dziecko.
To trzecia część bestselerowych opowiadań Sherri Duskey i Tom’a Lichtenheld. Barwnie ilustrowana opowieść, przenosi nas na znany nam z poprzednich części plac budowy, gdzie z trudami codziennych prac zmaga się ekipa maszyn.
W tej części do znanej nam już z wcześniejszych opowiadań ekipy zaprzyjaźnionych maszyn dołączają kolejni członkowie, by pomóc w wykonaniu arcytrudnego zadania.
Rymowane opowiadanie świetnie nada się do czytania przed snem. Niepozbawione jest też swojego głębszego przesłania które ma uświadomić dzieci, że łatwiej jest w życiu osiągnąć cel współpracując z innymi. Świetne uzupełnienie poprzednich tomów. Z niecierpliwością czekamy na następne części. 🙂
To kolejna cześć przygód Dusi i jej maskotki o sympatycznym imieniu Psinek – Świnek. Tym razem poruszany jest temat miłości, a dokładnie głębokiego uczucia jakim obdarzają się dziadkowie Dusi. Przedszkolne perypetie dziewczynki i jej maskotki przeplecione są opowieściami z czerwonego czajniczka należącego do Tomka – przyjaciela Dusi. W owym czajniczku swój świat mają zabawki, które do niego trafiają. Barwna książeczka wydana na grubym kredowym papierze wciągnie do swego bajkowego świata na pewno wszystkie dzieci.
Bardzo ładnie wydana, wielkoformatowa książka, zapoznaje dzieci ze światem witamin i składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Na dwunastu barwnie ilustrowanych rozkładówkach przedstawione są owoce i warzywa, a dokładnie ich przekroje.
Na pierwszej stronie poznajemy mieszkańców owoców i warzyw – witaminy i składniki odżywcze. Krótki opis każdego z nich pozwala dzieciom łatwiej zrozumieć kolejne strony książki, gdzie wcześniej opisane postacie wykonują czynności dnia codziennego. Książka pomaga dzieciom uzmysłowić sobie jaką rolę odgrywają w naszym życiu witaminy i co dzięki nim możemy robić.
Książka poza stroną wstępu nie posiada tekstu, co zmusza rodziców do opowiadania dzieciom historii z rozkładówek książki. Pozycja warta umieszczenia na półce ze względu na ciekawą tematykę i sposób w jaki jest przedstawiona.
Ta około 60- stronicowa książka opisuje w sposób zabawny i łatwo przyswajalny emocje i uczucia jakie towarzyszą każdemu z nas w codziennym życiu. Dzieci poznają czym jest m.in.: gniew, zazdrość czy nuda. Książka składa się z kilku historyjek, których akcja dzieje się w przedszkolu. Napisane są w taki sposób, by dziecko jak najlepiej poznało oraz zrozumiało opisywane uczucie. Na końcu każdego opowiadania znajdziemy definicje danego uczucia oraz rady dla dzieci i rodziców.
Jest to świetny tytuł dzięki któremu nasze pociechy zrozumieją czym są i jak rodzą się emocje, co zdecydowanie ułatwi im radzenie sobie z nimi w codziennym życiu.
Wszystkie książki kupicie na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia